Zakaj institucionalni načrt za uresničevanje enakosti spolov?

Vabimo vas na osrednjo okroglo mizo Zakaj institucionalni načrt za uresničevanje enakosti spolov? v okviru Dnevov enakosti spolov na FF, v sredo, 16. marca 2022, ob 11. uri na Zoom povezavi.

Na pogovoru bodo posebno pozornost namenili Načrtom enakosti spolov, ki so z novo finančno shemo Evropske komisije za raziskovalne projekte »Horizon Europa« postali tudi predpogoj za prijavo in pridobivanje finančnih sredstev.

V pogovoru bodo sodelovali_e: prof. dr. Gregor Majdič (rektor Univerze v Ljubljani), prof. dr. Vesna Leskošek (vodja delovne skupine za izdelavo NES UL), dr. Maxime Forest (predavatelj in svetovalec za vprašanja enakosti spolov pri francoskem ministrstvu za raziskave in visoko šolstvo), doc. dr. Smiljana Gartner (članica skupine, ki je delala na načrtovanju NES na UM) ter prof. dr. Roman Kuhar in prof. dr. Milica Antić Gaber, ki sta pri takšnem projektu sodelovala na Filozofski fakulteti UL.

Dogodek bo otvorila dekanja Filozofske fakultete UL, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar.

Pogovor bo vodila novinarka Radia Slovenija Tita Mayer.

Prijazno vabljeni!

19. 10. 2020