Vabilo na dogodek Mednarodne mreže doktorskih programov iz prevodoslovja (International Doctorate in Translation Studies)

Doktorski študenti Oddelka za prevajalstvo Filozofske fakultete v okviru Mednarodne mreže doktorskih programov iz prevodoslovja (International Doctorate in Translation Studies) organizirajo dogodek, ki bo potekal po spletu v torek, 16. novembra 2021, od 12.00 do okoli 13.30 ure. Dogodek se bo začel z govorom dr. Sergeja Tjulenjeva (Univerza v Durhamu, Združeno kraljestvo) z naslovom Preučevanje 'temne' strani prevajanja: prevajanje in (proti)obveščanje. Sledila bo okrogla miza. Vodil jo bo dr. Tjulenjev, ki se bo pogovarjal s petimi doktorskimi študenti višjih letnikov. Pogovor se bo osredotočil na metodološka vprašanja, s katerimi se srečujemo pri prevodoslovnih raziskavah na splošno in v času pandemije. Dogodek, ki bo potekal v angleščini, je brezplačen, povezava pa je na voljo spodaj. Vljudno vabljeni vsi doktorski študenti in mentorji!

Zoom povezava (ID: 983 5519 3054, geslo: 966392)