Zveza študentskih klubov Slovenija (Zveza ŠKIS) in Listina raznolikosti organizirata v okviru evropskega meseca raznolikosti dogodek Študentje na stičišču identitet: Okrogla miza o pomenu raznolikosti, enakosti in vključevanja v študentski skupnosti, na katerem bodo iskali odgovore o sledečih vprašanjih:

• Kako raznolika sploh je študentska skupnost v Sloveniji?
  • Ali zna študentska skupnost v Sloveniji tudi danes prepoznati medsebojno raznolikost posameznikov kot priložnost in jo izrabiti kot gonilo napredka v prid celotne družbe?
  • Je študentska skupnost v Sloveniji tudi v praksi sposobna vključiti različne osebnostne identitete in jih obravnavati po načelu enakosti?

Okrogla miza bo potekala v četrtek, 1. junija 2023, ob 13.30 v veliki dvorani Mestne občine Ljubljana.

Vabilo