Razstava: Rezijske pravljice v upodobitvah študentk in študentov ilustracije UL ALUO

Vabljeni na odprtje razstave Rezijanske pravljice v upodobitvah študentk in študentov ilustracije UL ALUO, ki bo v četrtek, 24. avgusta 2023, ob 13. uri v galeriji Peti štuk na Filozofski fakulteti.

Likovni projekt je navdihnila 50. obletnica antologije živalskih pravljic iz rezijanskega ustnega izročila Zverinice iz Rezije, ki jih je zbral in zapisal akad. dr. Milko Matičetov.

Študentom drugega letnika ilustracije na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje je rezijanske pravljice predstavila prof. dr. Milena Mileva Blažić, Pedagoška fakulteta UL, njihovo ustvarjalno delo je vodila doc. Suzi Bricelj, UL ALUO.

Razstavljajo: Gaja Aksinja Abramović, Matevž Bervar, Rea Bartulović, Zala N. Doupona, Jon Kušar, Eva Ježovnik, Nikolina Popov, Urša Volovšek, Amadeja Gvendolina Završnik.

Razstava je nastala v sklopu projekta Evropska noč raziskovalcev – Humanistika, to si ti!, katerega aktivnosti v letih 2022 in 2023 povezuje tema Človek, žival.

Razstava bo odprta od 24. avgusta do 21. septembra 2023.

Vljudno vabljeni!

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor