Razgovarjajmo na hrvatskom: 20. obletnica izmenjavnega lektorata hrvaškega jezika

Izmenjavni lektorat za hrvaški jezik Oddelka za slavistiko Filozofske fakultete praznuje 20. obletnico. Vabljeni, da se v sredo, 16. 3. 2022, ob 10.30 uri ob tednu hrvaškega jezika udeležite dogodka ob praznovanju 20. obletnice izmenjavnega lektorata hrvaškega jezika. Dogodku se lahko pridružitev  pred. 4 ali na Zoom povezavi.

10.30–11.00 utrinki z lektorata

11.00–12.00 predavanje prof. dr. Zrinke Jelaska P(r)oučevanje hrvaščine kot neprvega jezika: tujega, sorodnega, drugega, dediščinskega

12.15–13.00  otvoritev prostorske instalacije Đanina Božića Mali tornado, kustosinja dr. Jerica Ziherl (Oddelek za slavistiko, 2. nadstropje)

Dogodek so pripravili v sodelovanju z Ministrstvom za znanost in izobraževanje RH, Veleposlaništvom RH v Ljubljani in muzejem Muzej-Museo Lapidario Novigrad.

Dogodek bo potekal v hrvaškem jeziku.