Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko

Spletni seminar o objavljanju v akademskih revijah Publishing in Academic Journals, sreda, 10. 11. 2021

NUK v sodelovanju z založnikom Taylor & Francis predstavlja spletni seminar o objavljanju v akademskih revijah z naslovom Publishing in Academic Journals.

Objavljanje strokovnih in znanstvenih člankov je sestavni del raziskovalnega procesa, ki ga morajo akademiki opraviti vsaj enkrat v svoji karieri. Pri objavljanju se morajo raziskovalci tudi prilagajati nenehno spreminjajoči založniški situaciji.

V delavnici bo predstavljen proces objavljanja in smernice, ki so ključne za uspeh pri objavljanju. V ta namen bo predstavljen osnovni pregled trenutnega stanja v akademskem založništvu. Na delavnici bodo  predstavljene teme, o katerih bodo udeleženci lahko zastavili tudi vprašanja:

• proces objavljanja: pregled založniške situacije,
  • ocenjevanje revij: kaj je pomembno pri izbiri revije,
  • prednosti in izzivi odprtega dostopa,
  • priprava rokopisa,
  • osnove recenzentskega postopka: predstavitev in priporočila, kako se odzvati na komentarje recenzentov,
  • tipični razlogi za zavrnitev člankov in kako se jim izogniti.

Delavnica je namenjena predvsem raziskovalcem na začetku njihove kariere, ko so njihove izkušnje z objavljanjem še omejene. Potekala bo v sredo 10. novembra 2021 od 10.00 do 11.30. Delavnica bo v angleškem jeziku. Za udeležbo je potrebna registracija.

Vljudno vabljeni.

Poziv za prijavo najboljših diplomskih in magistrskih del

Informativni dan Oddelka EIKA - 2. stopnja

Tajništvo ( 23. 5. 2022)

Sprememba GU Žiga Zwitter

GU Danica Čerče

Oddelčno tajništvo - uradne ure (23. – 27. 5. 2022)

Oddelčno tajništvo - uradne ure (23. – 27. 5. 2022)

Spletna predstavitev možnosti koriščenja Fullbright štipendij

»TO (NI)SEM JAZ!«: Zaključek literarnih delavnic JSKD OI Ljubljana za mlajše prozaiste in pesnike

Oddelek za muzikologijo

Kolokvij za vaje (2) iz Glasbenega stavka 2 v ponedeljek, 23. 5.