Oddelek za sociologijo

Sokoli in golobice: Povolilna analiza - pogovor in debata o parlamentarnih volitvah 2022

Študentsko sociološko društvo Sociopatija in Študentsko sociološko društvo SocioKlub, v sodelovanju z Oddelkom za sociologijo vabijo v četrtek, 05. 05. 2022 ob 19:00, na Pogovor in debata o parlamentarnih volitvah. Dogodek se bo odvijal v predavalnici 34.

Parlamentarne volitve 2022 so se zaključile in v večernih urah 24. aprila je bilo znano, kateri obrazi novo izvoljenih poslancev in poslank bodo sestavljali parlament. S tem se je zaključilo tudi obdobje burnih soočenj in izrazite propagande, ki smo ji bili priča zadnjih nekaj mesecev. Ekipi sociološkega društva Socioklub iz FDV-ja in sociološkega društva Sociopatija iz FF-ja sta v ta namen pripravili pogovorni večer, na katerem bomo analizirali politično sfero v Sloveniji, politične dogodke, proteste ter družbene polemike, ki so sooblikovale volitve 2022. Dotaknili se bomo vse od prvega političnega transparenta pa do političnih programov in padcev na zadnjem soočenju pred volilnim molkom. Gosta dogodka sta dr. Samo Uhan, profesor na Fakulteti za družbene vede na Katedri za analitsko sociologijo in dr. Gorazd Kovačič, profesor in predstojnik oddelka za sociologijo na Filozofski fakulteti. Dogodek bosta povezovala člana Sociokluba in Sociopatije, Gaj Kolšek in Jan Sabadžija.

Poletni urnik knjižnice OEiKA

Sprememba GU Jerneja Umer Kljun

tajništvo - uradne ure (16. 8. do 19. 8. 2022)

Vabilo k prijavi na razpis za priznanja PI in SLODRE na področju vzgoje in izobraževanja