Prva številka revije STRIDON - Journal of Studies in Translation and Interpreting

Z veseljem vas obveščamo, da smo uspele objaviti prvo številko revije STRIDON - Journal of Studies in Translation and Interpreting, ki je prosto dostopna na tem naslovu: https://revije.ff.uni-lj.si/stridon/issue/view/734 Posamezne prispevke lahko najdete na isti strani v pdf formatu.

Revijo izdajamo skupaj Oddelek in prevodoslovno društvo Stridon. Posebna zahvala gre Mojci Schlamberger Brezar za podporo pri ustanovitvi in prvih številkah. Ker želimo revijo čimprej spraviti v mednarodne bibliografske baze podatkov, ki se upoštevajo pri kategorizaciji znanstvenih publikacij, smo močno omejeni pri objavi prispevkov avtorjev, ki prihajajo z Univerze v Ljubljani, zato je tudi prva številka pretežno mednarodna. V njej boste našli uredniški uvodnik, članek Briana Jamesa Baera o sovjetskih prevodih iz gulagov, članek Anne Ketola o medznakovnem prevajanju, ter tri članke mlajših raziskovalcev: enega o prevodni politiki na Kosovu, enega o posrednih prevodih na Švedskem in enega o kompleksnem življenju Bolivarjevega Pisma z Jamajke. Temu sledita dve recenziji: eno je prispevala Sare Öztürk, drugo Zarja Vršič.

Lepo vabljeni k branju!

Oddelek za germanistiko z nederlandistiko in skandinavistiko

Sprememba GU Lars Felgner

Oddelek za umetnostno zgodovino