Oddelek za umetnostno zgodovino

Predavanje dr. Claus-Petra Echterja

Lepo vabljeni na predavanje dr. Claus-Petra Echterja, mednarodno uveljavljenega strokovnjaka s področja varovanja urbane dediščine in njenega aktivnega vključevanja v trajnostni urbani razvoj v okviru Svetovne urbane kampanje OZN.

Predavanje bo v četrtek, 29. 09. 2022, ob 17h v Vurnikovi predavalnici na Fakulteti za arhitekturo UL. Izvedeno bo v angleščini.

Dr. Claus-Peter Echter je sociolog, ki je zaključil podiplomska študija urbanističnega načrtovanja in varstva kulturne dediščine; doktoriral je s področja arhitekture. Njegovo raziskovalno delo se osredotoča na trajnostni razvoj zgodovinskih mest in varstvo svetovne dediščine.
Od leta 2008 vodi v Münchnu konzultantsko svetovalno podjetje, s področja kulturne dediščine. Napisal je več knjig in znanstvenih člankov s področja arhitekturne zgodovine in varstva urbane dediščine.
Je častni predsednik Mednarodnega znanstvenega odbora za zgodovinska mesta, kraje in vasi organizacije ICOMOS. Od leta 2020 je predstavnik Organizacije ICOMOS v skupini Habitat World Urban Campaign Združenih narodov.
Od leta 2019 je častni član Evropa Nostra Nemčije in njen podpredsednik.

Knjižnica Oddelka za sociologijo (29. 4. - 3. 5. 2024)

Oddelek za muzikologijo

Strokovna služba oddelka - uradne ure (29. 3. - 3. 5.)

Oddelek za psihologijo

Redna letna predstavitev psihološke študijske prakse

Sprememba urnika: knjižnica Oddelka za arheologijo, 29.4.-3.5.

Oddelek za klasično filologijo

Gostujoča predavanja o Kavafisu: prof. Katerina Kostiou z Univerze v Patrasu