Znanstvenoraziskovalni inštitut

Praktična delavnica na temo podatkov in odprtokodne programske opreme za odprto znanost (30. 11. in 1. 12. 2022)

Projekt NI4OS-Europe 30. novembra in 1. decembra 2022 organizira dvodnevni hibridni dogodek z naslovom Touching on Data and Open-Source Software for Open Science. Delavnico bodo na lokaciji gostili Inštitut Ruđer Bošković in SRCE na Hrvaškem ter Univerza v Beogradu v Srbiji. Udeleženci in mentorji, ki prihajajo iz drugih držav, se bodo delavnici lahko pridružili na daljavo.

Namen delavnice je osvetliti obstoječa vprašanja in težave, povezane z napredki odprte znanosti in uporabo brezplačne in odprte programske opreme (FOSS) v znanosti, zajela pa bo tudi poglede skupnosti projekta poglede skupnosti NI4OS-Europe in pripomogla k razvijanju idej v zvezi z raziskovalno programsko opremo, orodji in praktičnimi pristopi. Dogodek bo udeležencem in drugim deležnikom pomagal pri reševanju omenjenih vprašanj, služil pa bo tudi kot orodje za promocijo obravnavanih tem in izboljšanje njihovega poznavanja.

Udeleženci se bodo seznanili z obravnavanimi koncepti, razpoložljivimi storitvami NI4OS-Europe in prednostmi programske opreme FOSS. Predznanje o omenjenih temah ni potrebno, saj je cilj delavnice zasnova idej in povečanje zavesti o procesih, ki upoštevajo različne potrebe, vprašanja in perspektive. Z delavnico želi projekt vsem udeležencem ponuditi priložnost, da se naučijo nekaj novega o podatkih v odprti znanosti in upravljanju raziskav z razvijanjem idej in začetnih prototipov na področju obravnavanih tem.

Program in prijavi obrazec boste našli na spletni strani organizatorja.

Sprememba GU Julijana Visočnik

Rezultati izpita iz Nemškega jezika, 30. 1. 2023

Oddelek za umetnostno zgodovino

Izpita pri predmetih Uvod v občo umetnostno zgodovino in Muzeologija