Znanstvenoraziskovalni inštitut

Delavnica »Upravljanje z velepodatki« (Spletno okolje: 4. in 5. 7. 2022)

Obveščamo vas o delavnici na temo upravljanja z velepodatki, ki jo v okviru Nacionalnega kompetenčnega centra HPC – EuroCC@SLING organizira Univerza v Mariboru:

Upravljanje z velepodatki predstavlja velik izziv, saj je potrebno vzpostaviti proces, ki zagotavlja ustrezno kvaliteto, najdljivost, dosegljivost in ponovno uporabljivost. V seminarju bo na praktičnih primerih predstavljeno, kako se lotiti priprave podatkov, kako jih dokumentirati in objaviti v repozitorijih nacionalne infrastrukture odprtega dostopa. Spoznali pa boste tudi prednosti ponovne uporabe velepodatkov v HPC okolju. Slušatelji lahko prinesejo s seboj enega ali več naborov raziskovalnih podatkov, ki jih bodo vstavili v repozitorije nacionalne infrastrukture odprtega dostopa.

Poletni urnik knjižnice OEiKA

Sprememba GU Jerneja Umer Kljun

tajništvo - uradne ure (16. 8. do 19. 8. 2022)

Vabilo k prijavi na razpis za priznanja PI in SLODRE na področju vzgoje in izobraževanja