Udeležba na delavnici »Mestni prostori«

Članice raziskovalne skupine z Oddelka za zgodovino in Oddelka za umetnostno zgodovino Filozofske fakultete (doc. dr. Irena Selišnik, asist. dr. Martina Malešič, doc. dr. Ana Cergol Paradiž, Urška Svetina in Neža Lukančič), ki so vključene v mednarodni projekt Erasmus +, "Mestni prostori", evropska kulturna zgodovina med letoma 1918 in 1939 (Urban Spaces. A European cultural history between 1918 and 1939 as a multilingual and variable film construction kit), so se med 29. 10. in 1. 11. 2020 preko virtualne platforme Zoom udeležile štiridnevne delavnice "UrbanSpaces" v Nemčiji. Na prvem mednarodnem sestanku so potekale diskusije o urbani zgodovini, socialni zgodovini medvojnega obdobja in organizacijskih vidikih projekta.

01. 12. 2021

Članici programske skupine Družbena pogodba v 21. stoletju nagrajeni s priznanjem Univerze v Ljubljani

30. 11. 2021

Doc. dr. Amalija Maček prejela nagrado Fabjana Hafnerja