Tradicionalni zgodovinski decembrski simpozij v Mariboru

Letošnji tradicionalni decembrski simpozij v Mariboru, ki ga organizirajo Oddelek za zgodovino FF UM, Zgodovinsko društvo dr. Franca Kovačiča v Mariboru in ZRI dr. Franca Kovačiča v Mariboru, je imel naslov Slovenci in Karađorđevići. Z Oddelka za zgodovino Filozofske fakultete so se s prispevki simpozija udeležili prof. dr. Božo Repe (Je obstajala vladarska ideologija Karađorđevićev?), izr. prof. dr. Bojan Balkovec (Monarh in njegove vlade v Kraljevini SHS/Jugoslaviji) in doc. dr. Peter Mikša s soavtorjem Ivanom Smiljanićem (Brez spomina: kraljevska družina Karađorđević na Slovenskem in njen izbris na primeru spomenikov in obeležij).

Na ogled je bila postavljena tudi razstava Kralj Peter v slovenskih Alpah avtorja Petra Mikše.

20. 02. 2024

Sprejem za tuje študentke in študente na izmenjavi

Utrinek s srečanja s študentkami in študenti na izmenjavi
19. 02. 2024

Informativni dnevi na Filozofski fakulteti

Predstavitev študija psihologije
16. 02. 2024

Podaljšanje certifikata Športnikom prijazno izobraževanje

Filozofska fakulteta je prejela podaljšanje certifikata Športnikom prijazno izobraževanje.