Srečanje dekanje fakultete z novim direktorjem Francoskega inštituta v Sloveniji

V petek, 9. 9. 2022, sta Filozofsko fakulteto obiskala novi direktor Francoskega inštituta v Sloveniji gospod Karl Cogard, svetovalec za sodelovanje na področju kulture, in gospa Amandine Dubreuil Perronnet, Atašejka za sodelovanje na področju francoskega jezika. Poudarila sta željo po dobrem sodelovanju s Filozofsko fakulteto v okviru frankofonije in večjezičnosti ter potrdila sodelovanje Francoskega inštituta s fakulteto v obliki štipendij za študente, organizacijo dogodkov in tudi v Letu jezikov, ki bo zaznamovalo prihajajoče študijsko leto. Dogovorila sta se tudi za srečanje s predstavniki Oddelka za romanske jezike in književnosti ter Oddelka za prevajalstvo, ki bo v oktobru 2022.

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)