Simpozij Prenos rokodelskih znanj in izkušenj

V petek, 17. 3. 2023, je na Oddelku za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete potekal simpozij Prenos rokodelskih znanj in izkušenj / Handicrafts Know-How Transmission.

Uvodoma je simpozij v središče postavil aktualni predlog Zakona o ohranjanju in razvoju rokodelstva, v nadaljevanju pa se je osredotočil na prenos rokodelskih znanj in veščin pri tem pa v ospredje postavil primere dobrih praks iz tujine: Avstrije, Hrvaške, Madžarske, Nemčije, Belgije in Francije.

Simpozij se je zaključil 18. 3. 2023 s strokovno ekskurzijo v Park Škocjanske jame (kjer je potekalo tudi srečanje s predstavniki Partnerstva za ohranjanje in popularizacijo kraške suhozidne gradnje) ter obiskom RC DUO Škofja Loka ter ogledom Škofje Loke pod vodstvom Združenja zgodovinskih mest Slovenije.

25. 05. 2023

Petdnevna ekskurzija v Sarajevo

Udeleženci ekskurzije (foto: Eva Gračanin)
24. 05. 2023