Otvoritev doprsnega kipa dr. Ane Mayer Kansky

Dr. Ane Mayer Kansky je leta 1920 kot prva izmed vseh študentk in študentov novoustanovljene ljubljanske univerze zagovarjala doktorsko disertacijo in postala prva ženska, ki se je na univerzi zaposlila kot raziskovalka.

Kip sta otvorili dekanja FKKT, prof. dr. Andreja Žgajnar Gotvajn in dekanja FF, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar. FF je FKKT ob tej priliki podarila faksimile doktorske disertacije dr. Ane Mayer Kansky.

01. 12. 2022

Doc. dr. Luka Repanšek prejel svečano listino za mlade visokošolske učiteljice in učitelje ter visokošolske sodelavke in sodelavce Univerze v Ljubljani

Doc. dr. Luka Repanšek s prejeto listino
01. 12. 2022