Odprtje razstave o Franu Ramovšu

V torek, 20. 9. 2022, je v avli Filozofske fakultete potekalo odprtje razstave o Franu Ramovšu, ki so jo na Oddelku za slovenistiko Filozofske fakultete pripravili v okviru Ramovševega tedna, ki letos poteka prvič.

Na dogodku so obiskovalke in obiskovalce nagovorili: rektor Univerze v Ljubljani, prof. dr. Gregor Majdič, dekanja Filozofske fakultete, prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar, in predstojnica Oddelka za slovenistiko, prof. dr. Mateja Pezdirc Bartol. Ob tej priložnosti so v knjižnici Oddelka za slovenistiko in slavistiko pripravili Ramovševo dopolnjeno bibliografijo. Vabljeni k ogledu razstave, ki bo postavljena še do sredine oktobra.

22. 09. 2022

Konferenca o sodobnem angleškem jezikoslovju (BICLCE)

22. 09. 2022

Evropska noč raziskovalcev – Humanistika, to si ti!

22. 09. 2022

Blaž Lovšin premagal 100 kilometrov na Julian Alps Trail Run za Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB)

Foto: Matevž Hribar