Mednarodna večdisciplinarna konferenca Razsrediščenje trajnostnosti: K lokalnim rešitvam globalnih okoljskih problemov

Foto: Jaka Repič

Filozofska fakulteta bo med 1. in 3. februarjem 2023 gostila mednarodno večdisciplinarno konferenco Razsrediščenje trajnostnosti: K lokalnim rešitvam globalnih okoljskih problemov / Decentering sustainability: Towards local solutions for global environmental problems, ki bo potekala v sodelovanju Univerze v Ljubljani in raziskovalne mreže Common Ground. Program najdete na spletni strani konference.

Na konferenci bo sodelovalo več kot 100 domačih in tujih raziskovalcev s področij družboslovja, humanistike, tehnike, naravoslovja in interdisciplinarnih znanosti, ki se ukvarjajo z izzivi okoljske trajnostnosti in trajnostnega razvoja. Zaradi fokusa na razsrediščenju trajnostnosti in usmerjenosti k lokalnim odzivom na globalne probleme bo imela konferenca izrazit antropološki poudarek.

28. 03. 2024

Podkast Lukavstvo uma s Primožem Krašovcem

Izšla je 12 epizoda kultnega beograjskega podkasta Lukavstvo uma.
27. 03. 2024

Izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska prejela najvišje poljsko odlikovanje za zasluge

Od leve: Andrzej Duda, Predsednik Republike Poljske, izr. prof. dr. Maria Zofia Wtorkowska, Alojz Kovšca in Andrzej Gosek, župnik (foto: Marko Jan Vukajlović)