Kombinirani intenzivni program Erasmus+ Po poteh slovenske literature za študente slovenščine na univerzah izven Slovenije

V mesecu marcu so na Centru za slovenščino kot drugi in tuji jezik skupaj z Oddelkom za slovenistiko in ob odlični podpori Mednarodne pisarne Filozofske fakultete uspešno izpeljali prvi KIP – Kombinirani intenzivni program Erasmus+ (60-urni program za 3 KT) pod naslovom Po poteh slovenske literature.

Koordinatorica KIP-a je bila Univerza v Ljubljani, Filozofska fakulteta, programa se je udeležilo 20 študentov in pet učiteljev s slovenistik partnerskih univerz: Univerze Komenskega v Bratislavi, Masarykove univerze v Brnu, Šlezijske univerze v Katovicah, Univerze v Lodžu in Univerze v Zagrebu. Udeleženci so najprej tri tedne poslušali predavanja in sodelovali v delavnicah preko Zooma ter z učitelji raziskovali literarne festivale, zadnji teden marca pa so se udeležili intenzivnega programa predavanj in delavnic na Centru in Oddelku, organizirali so jim delavnico in druženje s študenti slovenistike in slavistike, odpeljali po literarnih poteh po Ljubljani in na dve strokovni ekskurziji po Sloveniji, študenti pa so predstavili literarne festivale v Sloveniji in svojih državah.

Zadnje novice

Gostili smo najboljše tekmovalke in tekmovalce Državnega tekmovanja s področja trajnostnega razvoja in varstva okolja

Skupna fotografija prejemnic in prejemnikov priznanj (foto: Mojca Ilc Klun)

In memoriam: Prof. dr. Nenad Miščević (1950–2024)