Dinamična spletna predstavitev Misijonarski zvitek iz Šanghaja

Misijonarski zvitek iz Šanghaja

Oddelek za azijske študije Filozofske fakultete vabi k ogledu dinamične spletne predstavitve »Misijonarski zvitek iz Šanghaja«, ki je nastala v okviru projekta Vzhodnoazijske zbirke v Sloveniji. Spletna predstavitev na dinamičen in interaktiven način predstavlja pred kratkim restavriran misijonarski zvitek iz konca 19. stoletja. Zvitek velja za enega redkih tako dobro ohranjenih tovrstnih zvitkov v svetovnem merilu. Spletna predstavitev v slovenskem in angleškem jeziku podrobno in na zanimiv način predstavi različne vsebine, še posebej nenavadno zgodbo jezuitskih delavnic na Kitajskem, v okviru katerih je bil zvitek izdelan. Po interaktivni predstavitvi krščanskih motivov na lesorezu sledi še kratek film o restavratorskem postopku. Za vse, ki bi vas vsebina pritegnila, pa so pripravili tudi nabor literature in drugih povezanih spletnih vsebin.

13. 05. 2022

Srečanje deaknje Filozofske fakultete UL z dekanjo Filozofske fakultete Univerze v Črni gori

10. 05. 2022

Humanizem, & Kitajska