Delavnica na Poletni šoli Bovec

Dr. Žiga Zwitter je izvedel delavnico Travniki – zeleni ali pisani? Zgodovina režimov družbene presnove in travnikov v Alpah v dolgem časovnem loku, sedanji izzivi in priložnosti učenja iz zgodovine (foto: dr. Tatjana Vučajnk).

Na 30. Poletni šoli Bovec z naslovom Kultura, družba in okolje: Čezmejni koncepti in prakse kulturne trajnosti, ki so jo organizirale Univerza v Celovcu, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani, Filozofska fakulteta Univerze v Osijeku, Fakulteta za humanistične študije Univerze na Primorskem, Univerza na Reki, Univerza v Trstu in Univerza v Vidmu, je dr. Zwitter 18. julija v Bovcu izvedel triurno delavnico na temo Travniki – zeleni ali pisani? Zgodovina režimov družbene presnove in travnikov v Alpah v dolgem časovnem loku, sedanji izzivi in priložnosti učenja iz zgodovine. Osrednja namena sta bila po eni strani udeleženkam in udeležencem šole ponuditi vpoglede v zelo aktualno okoljskozgodovinsko vsebino, po drugi strani pa omogočiti poglabljanje slovenskega besedišča za študentke in študente iz sosednjih držav, ki slovenščino že dobro znajo.

Zadnje novice

Srečanje z gostujočo profesorico predmeta Sodobni perzijski jezik 1 in Kultura islama

(Od leve proti desni) Predstojnik Oddelka za azijske študije doc. dr. Luka Culiberg, izr. prof. dr. Maryam Ghiasian in dekanja Filozofske fakultete prof. dr. Mojca Schlamberger Brezar

Prof. dr. Boris A. Novak prejemnik zlatnika poezije 2024