Članici programske skupine Družbena pogodba v 21. stoletju nagrajeni s priznanjem Univerze v Ljubljani

Članici programske skupine »Družbena pogodba v 21. stoletju«, ki jo koordinira prof. dr. Ksenija Vidmar Horvat, dr. Breda Luthar in dr. Maruša Pušnik sta bili v okviru Tedna Univerze v Ljubljani med prejemniki in prejemnicami priznanj za najodličnejše raziskovalne dosežke Univerze v Ljubljani 2021. Priznanje sta prejeli za članek z naslovom Intimate media and technological nature of sociality, ki sta ga objavili v najprestižnejši reviji s področja novih medijev New Media & Society. V članku utemeljujeta pristop k raziskovanju občinstva, ki temelji na analizi artefaktnega, prostorskega, časovnega in senzoričnega vidika medijske potrošnje. Ugotavljata, da v okoliščinah, v katerih so digitalni mediji kolonizirali vse sfere družbenega življenja in kjer je online družabnost v celoti naturalizirana, prihaja do stalne omrežene povezanosti in komunikacijskih praks premikanja uporabnikov po različnih medijih, ki so izrazito fragmentirane in razpršene. Zaključita, da je prihaja do radikalne mediatizacije, ki igra pomembno vlogo v spremembi generacijske strukture občutenja.

Čestitamo!

22. 09. 2022

Konferenca o sodobnem angleškem jezikoslovju (BICLCE)

22. 09. 2022

Evropska noč raziskovalcev – Humanistika, to si ti!

22. 09. 2022

Blaž Lovšin premagal 100 kilometrov na Julian Alps Trail Run za Ultra-Trail du Mont-Blanc (UTMB)

Foto: Matevž Hribar