Slovenščina na dlani – učenje v digitalnem okolju

Lingvistični krožek Filozofske fakultete v Ljubljani vabi na 1235. sestanek, ki bo v ponedeljek, 27. novembra 2023, ob 18.00 v predavalnici 325 v 3. nadstropju Filozofske fakultete. Na temo Slovenščina na dlani – učenje v digitalnem okolju bosta predavali izr. prof. dr. Natalija Ulčnik in izr. prof. dr. Mira Krajnc Ivič, Filozofska fakulteta Univerze v Mariboru, Oddelek za slovanske jezike in književnosti.

Kratek povzetek:

V predavanju bova izpostavili možnosti učenja in poučevanja slovenščine s pomočjo inovativnega visoko avtomatiziranega učnega e-okolja Slovenščina na dlani, ki smo ga razvili na Univerzi v Mariboru. Na voljo je od leta 2021, v zadnjem letu in pol pa poteka nadgradnja njegovih funkcionalnosti. Okolje je prosto dostopno in je zasnovano za rabo v izobraževalnem sistemu in tudi izven njega. Vključuje raznolike naloge s področja jezika, razlage jezikovnih vsebin ter dve zbirki, ki ju lahko uporabljamo tudi neodvisno od reševanja nalog. To sta FRIDA – zbirka slovarskih opisov več kot sto frazemov in sto pregovorov – ter BERTA – zbirka več kot dvesto avtentičnih besedil z raznovrstnimi tematikami. Posebno pozornost bova namenili prav uporabnosti zbirk za izobraževanje.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor