Simpozij Spoznavanje skozi perspektive v džainistični filozofiji: zgodovinski pristopi

Oddelek za azijske študije Filozofske fakultete v sodelovanju z Univerzo v Birminghamu in Univerzo v Kaliforniji, Riverside organizira simpozij raziskovalne skupine za džainistično filozofijo z naslovom Spoznavanje skozi perspektive v džainistični filozofiji: zgodovinski pristopi / Knowing Through Perspectives in Jain Philosophy: Historical Approaches.

Simpozij se osredotoča na džainistično doktrino o ne-enostranskosti, po kateri je resničnost večplastna in je ni mogoče zajeti z ene same perspektive. Predstavitve na simpoziju bodo obravnavale ne-enostranskost v različnih džainističnih besedilih in kontekstih ter pokazale kompleksnost doktrine v zgodovini džainistične filozofije in nove prispevke džainistov k filozofskim razpravam v Južni Aziji.

Simpozij bo potekal 28. avgusta 2023 med 9. in 16.20 uro v Modri sobi na Filozofski fakulteti.

Organizatorji: Univerza v Ljubljani (Oddelek za azijske študije), Univerza v Birminghamu (Oddelek za teologijo in religijo), Univerza v Kaliforniji, Riverside (Oddelek za študij religije)

Pokrovitelj: Shrimad Rajchandra Endowed Chair in Jain Studies, University of California, Riverside

Simpozij bo potekal v angleškem jeziku.

Letak

19. 10. 2020
Oddelek za slavistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Gostujoča predavanja dr. Iváneka z Ostravske univerze