Prost vstop v Slovenski šolski muzej

V okviru meseca kulture, ki ga organizira ŠOU Ljubljana, v letošnjem letu vljudno vabljeni v Slovenski šolski muzej. Za študentke in študente je v času skupne akcije, od 3. do 7. 4. 2023 v odpiralnem času muzeja, vstop prost!

Ogledali si boste lahko prenovljene prostore Slovenskega šolskega muzeja in novo stalno razstavo ŠOLA JE ZAKON! Postavitev razstave je bila v lanskem letu največji dogodek v življenju muzeja, ki že več kot 120 let skrbi za šolsko dediščino. Poleg nove stalne razstave od konca preteklega leta v prostorih Slovenskega šolskega muzeja gostijo začasno razstavo z naslovom Zbiramo, raziskujemo, obujamo: športna dediščina in Muzej športa. Z muzejskimi predmeti in gradivom je predstavljeno dosedanje delovanje muzeja športa ter tako strnjeno prikazuje širino bogate slovenske športne dediščine.

Muzej je za obiskovalce odprt:

od ponedeljka do petka od 8. do 16. ure, v četrtek od 8. do 18. ure

Se vidimo v muzeju!