Karierni dan Oddelka za prevajalstvo

Oddelek za prevajalstvo Filozofske fakultete in Generalni direktorat za prevajanje pri Evropski komisiji
vabita na Karierni dan Oddelka za prevajalstvo v sredo, 19. aprila 2023, ob 16.30 v Hiši EU, Dunajska 20, Ljubljana.

Na dogodku, ki tudi letos poteka v sklopu pobude #TranslatingEurope Generalnega direktorata za prevajanje (DGT) pri Evropski komisiji, bodo predstavili rezultate letošnje vseevropske raziskave o trendih v prevajalskem sektorju, prisluhnili predavanju srebrne olimpijke Sare Isaković o tehnikah za obvladovanje stresa in mentalnih pripravah na življenjske izzive ter predstavitvi direktorja direktorata za vire pri DGT Jörgna Grena o vlogi prevajalcev in jezikovnih tehnologij v EU. Pogovarjali se bodo o prihodnosti prevajalskega poklica in o tem, kako ugodne razmere na trgu najbolje izkoristiti v prevajalskem sektorju. Sledilo bo sproščeno druženje, kjer bodo študenti in alumni imeli priložnost navezati prve stike s potencialnimi delodajalci.
V času dogodka bo predstavnica Europassa Špela Pogačnik Nose študentom svetovala pri pripravi življenjepisa.

Prisrčno vabljeni!