Jutka Rudaš in Marjanca Mihelič – Razprava o sodobni madžarski književnosti

Vabljeni na dogodek za naslovom Jutka Rudaš in Marjanca Mihelič – Razprava o sodobni madžarski književnosti, ki bo 24. oktobra 2024 ob 15. uri v Modri sobi na Filozofski fakulteti.

Dogodek bo obiskovalcem ponudil vpogled v najaktualnejše trende in sodobne tokove v madžarski književnosti. Razprava bo osredotočena na književnost 20. stoletja, posebna pozornost pa bo namenjena tistim avtorjem in avtoricam, ki so s svojim delom pomembno prispevali k mednarodnemu priznanju madžarske književnosti ter s svojimi mednarodnimi dosežki in nagradami ugled in veljavo madžarske književnosti povzdignili na svetovno raven. V razpravi bodo posebej izpostavljena tista v slovenščino prevedena madžarska književna dela, ki so odigrala ključno vlogo v kulturnem dialogu med obema državama. V razpravi bosta sodelovali dr. Jutka Rudaš, predstojnica Oddelka za madžarski jezik in književnost na Filozofski fakulteti Univerze v Mariboru, in literarna prevajalka, Sovretova nagrajenka Marjanca Mihelič, ki je odlikovana s križem madžarskega reda za zasluge. Moderatorka razprave bo Nina Ambrožič, magistrska študentka hungaristike na Oddelku za madžarski jezik in književnost Filozofske fakultete Univerze v Mariboru.

Pred razgovorom bo Mihaela Modic z Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje Filozofske fakultete UL predstavila jezikovne težave pri prevajanju iz madžarščine v slovenščino, študenti Univerze v Ljubljani pa bodo prebrali odlomke iz svojih prevodov.

Razprava bo potekala v slovenskem jeziku.

V sodelovanju z Lisztovim inštitutom Ljubljana.

Oddelek za geografijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Javno predavanje dr. Marka Krevsa pred izvolitvijo v naziv redni profesor