Ekosistemska družbena ureditev. 1. zvezek: Podstati in gradniki ekosistemske družbene ureditve

Avtor: Dušan Plut
Ekohumanistične vrednote državljank in državljanov so nezamenljiva etična srčika, podstat in predpogoj, ključni dejavnik želene ekosistemske družbene ureditve, katere udejanjanje naj bi omogočilo bolj srečno, zadovoljno, dobro in varno življenje ljudi, medgeneracijsko solidaren in medvrstno odgovoren, sočuten človekov osebni in družbeni napredek. Pisec kot civilizacijski alternativi po prehodnem obdobju (ekosocialni tržni kapitalizem oziroma model ekosocialne blaginje) predlaga dve možni obliki oziroma inačici (oziroma dve zgodovinski fazi) nove ekosistemske družbene ureditve: ekosolidarizem in demokratični ekosocializem.

Leto izida: 2022

Tip vezave: Trda vezava

Zbirka: GeograFF, Historia

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

26. 04. 2024
Oddelek za anglistiko in amerikanistiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Delavnica dr. Gorice Stevanović: Prek meja: potovanje skozi roman v stripu

Oddelek za psihologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Alumniteka: Naš planet na krožniku: kritični razmisleki o trajnostnih prehranskih sistemih

24. 04. 2024

Dnevi enakosti spolov FF: Endometrioza: zakaj je potrebno govoriti o njej?

Oddelek za prevajalstvo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Karierni dan Oddelka za prevajalstvo