Slovenščina ekspres 1: učbenik za začetnike na tečajih slovenščine kot drugega in tujega jezika

Avtor: Anja Strajnar, Staša Pisek, Tanja Jerman

Slovenščina ekspres je učbenik za začetno učenje slovenščine. Namenjen je odraslim, ki želijo spoznati ali obnoviti osnovno besedišče in sporazumevalne vzorce za osnovno vsakdanje sporazumevanje v slovenščini. Učbenik je primeren za kratke tečaje slovenščine (do 40 ur), zaradi nazornega slikovnega in avdio gradiva pa ga lahko uporablja tudi posameznik, ki pozna osnove slovenskega jezika in želi svoje znanje osvežiti. Učbenik sestavlja šest enot, v katerih se uporabnik nauči osnovnega sporazumevanja v najpogostejših vsakodnevnih situacijah. Vsaka enota je sestavljena iz osnovnega besedišča, ki je ponazorjeno slikovno, sporazumevalnih vzorcev, kratkih besedil za poslušanje in branje, dejavnosti za govorjenje in pisanje, slovničnih poglavij in vaj. Enoto zaključuje seznam najosnovnejših besed in sporazumevalnih vzorcev, namenjen pregledni ponovitvi besedišča. V zadnjem delu učbenika so prepisi besedil, posnetih na zgoščenki, rešitve vaj, slovnične tabele in podrobno kazalo vsebine.

Leto izida: 2021

07. 05. 2024
Oddelek za primerjalno in splošno jezikoslovje

Jezikoslovni dan: 2. študentska konferenca Oddelka za primerjalno in splošno jezikoslovje

15. 04. 2024
Oddelek za pedagogiko in andragogiko, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Kako načrtovati in izvesti kvalitetno praktično usposabljanje?

08. 04. - 10. 04. 2024
Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo, Filozofska fakulteta Univerze v Ljubljani

Predavanja prof. Gabriele Poblet Denti (Avtonomna univerza v Barceloni)

05. 04. - 06. 04. 2024